بازگشت وجه در استیم

به هر دلیلی که از خرید بازی در استیم پشیمان شدید ( سخت افزارتان به بازی نمی خورد و بازی اجرا نمی شود ، از بازی خوشتان نیامده ، آنچه که در تبلیغ بازی دیدید با آنچه در واقعیت است متفاوت است و… ) شما می توانید خیلی راحت در خواست بازگشت وجه پولتان را از استیم بدهید.

البته بازگشت وجه در استیم بدون شرایط نیست و شما برای اینکه بتوانید در استیم پولتان را پس بگیرید باید یکسری شرایط را رعایت کرده باشید. یکی از مهمترین قوانینش این است که اگر از خرید بازی بیشتر از 14 روز گذشته باشد و یا بیشتر از 2 ساعت آن عنوان را بازی کرده باشید، نمی توانید درخواست بازگشت وجه بدهید.

در زیر یک بررسی اجمالی از اینکه سیستم بازگشت وجه چطور کار می کنید را می توانید ببینید.

قوانین بازگشت وجه در استیم

بازگشت وجه برای محتوای دانلودی ( DLC )

اگر پس از خرید DLC از استیم بیش از 14 روز نگذشته باشد و بیشتر از 2 ساعت هم بازی نکرده باشید ، می توانید درخواست بازگشت وجه خود را ثبت کنید . البته بهتر است بدانید برای یکسری از بازی ها با توسعه دهندگان شخص ثالث ( سازندگانی که خارج از شرکت استیم و خارج از مجموعه استیم هستند ) بازگشت وجه ممکن نیست.

بازپرداخت خرید درون برنامه ای

شما می توانید درخواست خود را برای بازگشت وجه بازی هایی که توسط ولو ( یکی از توسعه دهندگان زیر مجموعه استیم ) توسعه داده شده اند به شرط آنکه از پس از خرید کمتر از 2 ساعت بازی کرده باشید و از خریدتان آیتم دیگری دریافت نکرده باشید ثبت کنید . توسعه دهندگان دیگر نیز می توانند گزینه بازپرداخت را برای آیتم هایشان فعال کنند . اگر آیتمی که دارید توسط توسعه دهندگان قابلیت بازگشت وجه داشته باشد استیم به شما اطلاع می دهد در غیر اینصورت بازی های به عیر از بازی های ولو برای بخش درون پرداخت قابلیت بازگشت وجه ندارند.

بازگشت وجه برای عناوینی که پیش خرید کرده اید

اگر یک عنوان را پیش خرید کرده اید در هرزمانی تا قبل از انتشار رسمی بازی ویا 14 روز بعد از انتشار آن  می توانید درخواست بازگشت وجه کنید.

سخت افزار های استیم

شما می توانید به هر دلیلی تا 30 روز بعد از تحویل سخت افزار استیم و یا لوازم جانبی استیم در خواست بازگشت وجه خود را ثبت کنید و بعد از ثبت درخواست 14 روز وقت دارید تا بسته خریداری شده را به استیم برگردانید.

بازگشت وجه برای بسته ها (Bundles)

شما می توانید پس از خرید بسته ها به شرط آن که بسته را به کس دیگر انتقال نداده باشید ویا مجموعه استفاده تا از کل اجزای بستهبیشتر از 2 ساعت نباشد و یا اینکه بسته خریداری شده شامل یک آیتم درون برنامه ای و یا DLC  نباشد در خوسات خود را برای بازگشت وجه ثبت کنید.

Vac Bans

پول شما برای بازی های Vac شده غیر قابل بازگشت است.

محتوای ویدئویی

استیم قادر به بازگشت وجه برای ویدئو های خریداری شده از استیم نیست مانند ( فیلم ، سریال ، آموزش و.. ) مگر این که ویدئو داخل یک بسته Bundles همراه با اقلام بازپرداخت دیگر باشد.

بازگشت وجه برای هدیه ها Gifts

هدایا شاید قابل بازپرداخت باشند ( در دوره 14 روزه و زمان بازی کمتر از 2 ساعت ) . هدیه بازپرداخت شده به خرید اصلی آن بازخواهد گشت.

سوء استفاده

بازپرداخت طراحی شده تا ریسک خرید عناوین در استیم از بین برود نه به عنوان یک راه برای گرفتن بازی های رایگان . اگر استیم متوجه شود شما دارید از این قضیه سوءاستفاده می کنید دیگر این خدمات را به شما ارائه نمی دهد.

اگر یک بازی بعد از خرید تخفیف بخورد و شما هنوز شرایط بالا را نقض نکرده باشید می توانید برای بازی درخواست بازپرداخت کنید و پس آن بازی را با تخفیف بخرید چون استیم این قضیه را سوء استفاده نمی داند.

نکته : وجه شما در یک هفته کاری پس خواهد داده شد . شما پولتان را در کیف پول استیم تان و یا از طریق روش پرداختی که شما برای خرید استفاده کردید پس خواهید گرفت . حالا اگر به هر دلیلی استیم نتواند پول شما را به همان روشی که پرداخت کرده بودید بازگرداند  پول به حساب استیمتان بازگشت داده خواهد شد .

نکته : اگر به هر دلیلی از قوانین گقته شده رد شدید  بازم می توانید درخواست بازگشت پول را ثبت کنید تا به درخواستتون یه نگاه بندازن

  • author image
    17 اردیبهشت, 1397 @ 1:28 ق.ظ

    مرسی خیلی کاربردی بود و خیلی بهم کمک کرد

آخرین دیدگاه ها

آخرین ارسال ها