آموزش تصویری جابجایی بازی ها در Steam

بکاپ استیم

شاید تابحال برایتان پیش آمده باشد که بخواهید بازی های استیم خود را برای دوستانتان کپبی کنید یا به هر دلیل دیگری قصد انتقال بازی های خود را به یک کامپیوتر دیگر داشته باشید.

انتقال بازی های استیم به 2 روش انجام می شود

1- از طریق سیستم بک آپ گیری خود استیم  ( پیشنهاد می شود )

2- کپی دستی فایل های بازی

روش اول

1- خوب این روش خیلی سادست کافیه رو خود بازی تو استیم راست کلیک کنید گزینه Back up Game Files رو انتخاب کنید.

2- در صفحه ظاهر شده اگر قصد دارید بازی دیگری را هم همزمان با بازی انتخاب شده بک آپ بگیرید کافیست تیک بازی مورد نظر را بزنید در بخش پایینی هم حافظه مورد نیاز برای ذخیره سازی فایل های بک آپ قابل مشاهده است، حالا می توانید با زدن دکمه Next به بخش بعد برید.

3- در این بخش آدرس مکانی که قصد ذخیره سازی فایل های بک آپ را دارید انتخاب کنید

4- در این بخش در قسمت Backup file name می توانید یک اسم برای فایل بک آپ خود انتخاب کنید و در قسمت File Size هم می توانید با انتخاب یکی از سه گزینه CD و DVD و Custom فایل های بک آپ رو به پارت های مختلف تقسیم کنید. در قسمت زیرین هم می توانید تعداد پارت ایی که خواهید داشت را مشاهده کنید.

5- با زدن دکمه Next استیم شروع به بکاپ گرفتن می کند تا پایان بکاپ منتظر باشید و فایل های بکاپ گرفته شده را به از طریق فلش یا cd یا dvd به هر کامپیوتری که می خواهید انتقال دهید

باز ذخیره سازی یا (Restore) کردن بازی ها در استیم 

حالا در سیستمی که بازی رو بهش انتقال دادید برید و از منوی بالای استیم گزینه steam سپس Backup and restore games رو انتخاب کنید .

از صفحه ظاهر شده گزینه دوم یعنی Restore a previous backup  رو انتخاب کنید .

در این صفحه گزینه Browse رو انتخاب کنید حالا به محل بکاپی که دارید برید و گزینه Select رو انتخاب کنید پس از انتخاب پوشه در زیر نام بازی هایی که در پوشه بکاپ شما بوده است آورده میشود حالا می تونید با زدن گزینه next و انتخاب لایبراری مورد نظر بازی رو روی استیم نصب کنید.

روش دوم

خوب این روش شاید یکمی پیچیده تر از روش اول باشه ولی چون قصد داریم یه آموزش کامل درباره این موضوع بزاریم پس آموزش این روش رو هم قرار میدیم

1- اولین مرحله اینکه برید داخل اون کامپیوتری که قصد دارید بازی رو براش کپی کنید و از طریق Steam Store اقدام به دانلود بازی مربوطه بکنید ولی دانلود رو متوقف کنید و استیم رو ببندید ( البته اگر این مرحله رو در نظر نگیریدش و انجامش ندید هم مشکلی پیش نمیاد )

2- خوب حالا به این آدرس برید F:\SteamLibrary\steamapps\common در اینجا پوشه استیم لایبراری من در درایو F قرار دارد.

3- حالا بازی مورد نظر را کپی کنید و در همین آدرس به سیستمی که می خواهید انتقال بدید .

4- حالا به یه پوشه عقب تر در کامپیوتر مبدا به آدرس زیر برید F:\SteamLibrary\steamapps در اینجا یکسری فایل با پسوند acf مشاهده می کنید فایلی که نامش با Appid بازی مربوطه یکسان است رو کپی کنید و در کامپیوتر مقصد در همین آدرس بریزید. ( در صورت مشاهده پیغام Replace Or Skip Files بر روی گزینه Replace کلیک کنید )

5- حالا اگر استیم رو بستید بازش کنید اگر هم نه یکبار استیم را باز و بسته کنید حالا مشاهده می کنید بازی در لیست بازی های شما اضافه شده ( اگر مرحله یک رو انجام داده باشید دیگه درخواست دانلود نمیده و بازی قابل اجراست )

  • author image
    امید مقدسی پاسخ
    25 دی, 1397 @ 19:10 ب.ظ

    بسیار عالی. ممنون بابت سایت خوبت.

آخرین دیدگاه ها

آخرین ارسال ها