معرفی و بررسی بازی The Long Dark

 • گرافیک
 • موسیقی و صدا
 • روان بودن بازی

توسط یک ناهنجاری جغرافیایی جهان به تاریکی فرو رفته است و تمام تکنولوژی را بی استفاده کرده که این شامل هواپیمایی که شما با آن در حال پرواز برفراز بیابان های کانادا بودید می شود ، شما در محاصره آتش و لاشه هواپیمایتان به صورتی که شدیداً صدمه دیدید و در حال یخ زدن تا حد مرگ بیدار میشوید و خودتان را در یک جنگ برای بقاء در گوشه ای از هواپیما پیدا می کنید اونجا جهنمی است که شما باید آخرالزمانتان را در آن سپری کنید .

تاریخچه کوتاه :

The long dark یا (تاریکی طولانی) نام یک بازی اول شخص در سبک بقاء می باشد که توسط شرکت Hinterland Studio منتشر و توسعه داده شده است .این بازی اولین بار نسخه اولیه آن به صورت Early Access ( دسترسی زودهنگام ) توسط استیم برای پلتفرم PC در سال 2014 انتشار یافت وبعد از آن هم برروی پلتفرم  Xbox One منتشر شد . اولین بررسی ها و نظر ها درباره بازی در کل مثبت بوده و این شرکت توانست حدود 750,000 نسخه از این بازی تا سال 2016 بفروش برساند. پس از آن بازی The long dark در سال 2017 به صورت رسمی منتشر شد و از حالت early access خارج شد و برای PlayStation 4 هم نیز منتشر شد.

گیم پلی :

The long dark یک بازی بقاء است که در یک محیط جهان باز و به صورت اول شخص ساخته شده است. بازی در بیابان های کانادا رخ میدهد جایی که بازیکن در نقش یک فرد بازمانده از سقوط هواپیما بعد از یک طوفان همگانی قرار دارد . طبق گفته ی سازندگان این بازی یک شبیه ساز بقاء است و روی دمای بدن ، میزان مصرف کالری ، گرسنگی و تشنگی ، خستگی ، باد سرد ، حیات وحش و… در ساخت آن به دقت کار شده است . بازی در اصل دارای 2 حالت داستانی (Story Mode) و بقاء (survival) می باشد. که در حالت بقاء شما به 6 منطقه دسترسی دارید که همگی از طریق منطقه انتقال به یکدیگر متصل هستند.

هدف از بازی این است که بازیکن بتواند با پیدا کردن هرگونه منابعی که ممکن است آنها را پیدا کند مثل غذا ، آب ، چوب برای آتش ، وسایل درمانی و ابزار هایی مانند تبر ، چاقو ، اسلحه و …  زنده بماند. حیات وحش در بازی هم نیز شامل گوزن که می توان آن را برای غذا شکار کرد و گرگ ها و خرس ها که برای بازیکن یک تهدید دائمی هستند و باید از آنها دوری کند. تمامی حیوانات و وسایل به صورت تصادفی برای هر گیم جدید ایجاد می شوند پس هیچ دو بازی وجود نخواهد داشت که برای یک بازیکن شبیه یکدیگر باشد . ابزار ها و لباس ها در طول زمان خراب می شوند پس بازیکن باید مراقب باشد و وسایلش را هر از چند گاهی تعمیر کند.

سیستم سیو بازی به این صورت است که فقط وقتی می خوابید یا وقت می گذرانید ( دربازی گزینه ای به نام وقت گذراندن وجود دارد که بازیکن می تواند با استفاده از آن به صورت سریع چند ساعت بازی را به جلو ببرد ) یا وقتی که وارد ساختمانی می شوید به صورت خودکار بازی برای شما سیو می شود و درصورتی که به هرصورتی داخل بازی بمیرید سیو شما پاک خواهد شد و شما مجبور به ساخت یک بازی جدید خواهید بود.

منفی 

 • مدیریت وسایل می تونست خیلی بهتر باشه
 • طرح های خطی و شخصیت های ضعیف 
 • حرکت برای مسیر های دور بسیار خسته کننده و طولانی

مثبت 

 • مود بقاء به صورت لذت بخشی استرس زا است

 • آرت ورک و طراحی نقشه زیبا

لینک استیم

steam

 • author image
  14 اردیبهشت, 1398 @ 12:13 ب.ظ

  سلام من بازیش کردم خیلی خوب بود. مخصوصا روی افکت های صداش وحشتناک عالی بود یعنی توصیه میکنم فقط با هدفون بازی کنید که عالیییییه!!!

آخرین دیدگاه ها

آخرین ارسال ها